Elektryczny pastuch

        

04 Lut, 2010

Bernardyn, Terierek, Maine Coon i jeden elektryczny pastuch

Zamieszczony przez: Sylwia w: Pies w ogrodzie

Ciągły rozwój branży elektronicznej dla zwierząt umożliwił stworzenie pastucha elektrycznego bez przysłowiowego rażenia prądem. Zasada działania opiera się na łączu radiowym, a czworonóg wyposażony jest w specjalny odbiorniczek na obroży. Pies czy kot podchodząc do anteny rozłożonej w ogrodzie otrzymuje dźwięk ostrzegawczy oraz impuls korekcyjny – elektrostatyczny. Takie bodźcem oduczają go wchodzenia tam gdzie nie powinien. Więcej o działaniu i instalacji niewidocznego ogrodzenia – elektrycznego pastucha możesz przeczytać na naszej stronie.

psy i koty

Tu natomiast chcemy podjąć następujący temat – jakiego pastucha zastosować w przypadku posiadania kotów i psów. Sprawa jest bardzo prosta, gdyż PetSafe wypuścił na rynek ogrodzenie o nazwie RadioFence. Na tym samym nadajniku mogą pracować obroże elektryczne dla dużych psów, dla mniejszych psów oraz dla kotów. Swoją drogą niewidoczne ogrodzenie dla kotów posiada tylko i wyłącznie marka PetSafe.

Nie należy się obawiać, że ten sam elektryczny pastuch dla psów będzie zbyt silny dla kotów, jeżeli tylko zastosowana jest obroża dla kota. Moc bodźca korekcyjnego zależy właśnie od obroży elektronicznej, dlatego obroża dla kotów jest dużo lżejsza i posiada inne parametry. Przy stosowaniu tej obroży elektronicznej również znajdziesz pewne zalecenia. Mianowicie producent określił minimalną wagę kota, któremu można założyć taką obrożę. Waga ta wynosi 2.7 kg. Jeżeli kot waży mniej to oczywiście zabronione jest korzystanie z obroży. Takie same zalecenia tyczą się psów. U nich natomiast nie można stosować takiej obroży jeżeli waga nie przekracza 3.6 kg. Jeżeli nie przekracza – nie stosujemy obroży. Nie pomoże tu również założeniu psu obroży przeznaczonej dla kota. Koty mają inną strukturę i wrażliwość skóry – pies nie poczuje impulsu z obroży kociej.


Brak odpowiedzi na "Bernardyn, Terierek, Maine Coon i jeden elektryczny pastuch"

Formularz komentarza

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt