Elektryczny pastuch

        

07 Gru, 2009

Jak wybrać elektroniczny kojec dla psa?

Zamieszczony przez: Sylwia w: Pies w ogrodzie|Tresura psa

O elektrycznym pastuchu zwanym również jako elektroniczny kojec z pewnością dużo się nasłuchałeś i naczytałeś. Co z tego jak dalej jesteś w kropce i nie wiesz, który produkt będzie najlepszy dla Twojego psa?

jak_wybrac_niewidoczne_ogrodzenie

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś brać pod uwagę przy wyborze takiego systemu jest wielkość psa. Co to ma do rzeczy? Bardzo dużo – gdyż posiadając 60 kg Mastiffa, Owczarka Kaukaskiego czy Bernardyna delikatny impuls elektrostatyczny nawet ich nie wzruszy. Elektryczny pastuch dla takich „olbrzymów” powinien posiadać obrożę elektroniczną z możliwością zwiększenia siły impulsu.Takie parametry posiadają na przykład pastuchy elektryczne marki Dogtra lub model Super Radio Fence marki PetSafe.

Drugą sprawą jest długość sierści psa. W tym przypadku w obroży elektronicznej, którą nosi pies trzeba zastosować nieco dłuższe elektrody (przewodniki impulsu elektrostatycznego), aby miały one dobry kontakt ze skórą. Jeżeli masz w swojej posesji dostęp do stawu,w którym pies uwielbia się kąpać najlepiej zainwestuj w elektroniczną obrożę zasilaną na doładowywany akumulatorek – gwarantuje to pełną wodoodporność i dłuższy żywot obroży noszonej przez psa. Jeśli jednak decydujesz się na tańsze rozwiązanie z obrożą zasilaną baterią zwróć uwagę na przykład na ogrodzenia marki PetSafe w których zasilanie obroży zapewnia wodoodporna bateria RFA-67.

Wiesz już czym kierować się podczas wyboru systemu elektryczny pastuch – jeżeli chodzi o psa. Lecz jeśli posiadasz duży teren zapytaj sprzedawcę o jaką ilość przewodu można jeszcze rozbudować Twój system. Niekiedy tanie w zakupie systemy posiadają ograniczenie długości kabla, który można zastosować np. do 400 metrów lub wydłużenie długości ogrodzenia wiąże się z koniecznością wymiany całego kabla na grubszy i droższy. Tego typu problemów nie spotyka się w zestawach takich marek jak Innotek, PetSafe, Dogtra, które umożliwiają stosowanie tańszego kabla o przekroju 1 mm na całej długości tego typu elektronicznego kojca dla psów.

W sytuacji kiedy posiadasz większą ilość psów zapytaj również o możliwość stosowania dodatkowej obroży elektronicznej. Niektóre systemy pozwalają stosować kilka typów obroży elektrycznych dla psów dużych ras, psów wrażliwych lub o małej wadze, a nawet dla … kotów.

Dobrze dobrany system gwarantuje, że tresura psa przebiegnie szybko przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku, a system zadba o to by pies był bezpieczny w ogrodzie nie czyniąc w nim spustoszenia.


Brak odpowiedzi na "Jak wybrać elektroniczny kojec dla psa?"

Formularz komentarza

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt