Elektryczny pastuch

        

28 Lip, 2009

Pies sąsiada szczeka

Zamieszczony przez: admin w: Szczekanie psów

Jeśli musisz znosić uporczywe szczekanie psa sąsiada, czasami gotuje się w tobie krew. Ujadanie psów często nie jest w żaden sposób kontrolowane przez właściciela nadmiernie głośnego psa.

Zbyt  często zapominamy, że pies to nie tylko przyjemność z jego posiadania. Opieka nad psem wiąże się przecież również z wieloma obowiązkami.

Już wybierając rasę psa którego mamy zostać posiadaczem warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Decydując się na danego psa należy liczyć się z jego potrzebami. Źle podjęta decyzja będzie powodowała w przyszłości wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Trzeba też pamiętać, że bez względu na wiek i „umiejętności” wybranego psa niezbędna będzie chociaż podstawowa tresura psa tak by ułożyć nasze wspólne relacje z psem.

Jedną z takich nieprzyjemnych konsekwencji może być uciążliwe dla nas lub dla sąsiadów szczekanie psa. Często niewłaściwe postępowanie z psem, brak należytej uwagi czy też zły lub całkowity brak tresury psa prowadzi do eskalacji uciążliwego szczekania.

Coraz więcej osób przywiązanych do swoich psów stara się temu zaradzić. Często rozwiązaniem jest odpowiednie zajęcie dla psa – kość lub zabawka które wypełnią psu czas samotności kiedy właściciele są poza domem. Często jednak takie sposoby nie przynoszą odpowiedniego skutku powodując, że pies staje się powodem eskalacji sąsiedzkich nieporozumień.

Stajemy przed dylematem: czy pozbyć się psa, czy też szukać innych rozwiązań ? Pojawiają się kolejne pomysły: środki farmakologiczne, podcięcie strun głosowych czy w końcu kastracja psa ?

Każda z tych metod budzi wiele dylematów moralnych i jest decyzją nieodwracalną dla „fizyczności” naszego psa.

Ciekawym rozwiązaniem na które decyduje się coraz więcej właścicieli nadmiernie uciążliwych psów jest elektryczna obroża antyszczekowa, która skutecznie ogranicza uciążliwe szczekanie lub wycie psa. Jeśli obroża antyszczekowa jest dobrze dobrana do danego psa to szybka tresura psa z tego typu obrożą powoduje, że w ciągu paru dni jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się uciążliwego szczekania.

Co jednak robić kiedy szczeka pies sąsiada i nie mamy wpływu na jego właściciela, a rozmowy nie pomagają ?

Niestety wiele problemów z psami to tak naprawdę problemy z ludźmi – ich właścicielami. Na pewno zawsze należy zacząć od spokojnej rozmowy, wskazania problemu i możliwych rozwiązań. Jeśli to nie pomaga można zwrócić się pisemnie do administracji budynku z wnioskiem o podjęcie stosownych działań.

Jeśli to nie skutkuje, lub nadmiernie głośny pies mieszka na wydzielonej działce należy wystąpić do Policji bądź Straży Miejskiej o “ukaranie” właścicieli tego psa za niewłaściwe sprawowanie opieki.

W gminach zazwyczaj funkcjonują uchwały wydane przez rady gmin tzw. regulaminy utrzymania czystości i porządku, które regulują obowiązki właścicieli zwierząt. Nie stosowanie się do takiej uchwały jest wykroczeniem.


5 komentarzy na "Pies sąsiada szczeka"

1 | Goog

28. lipca 2009 o 18:06

Avatar

No i w końcu koniec szczekania !

2 | Joanna

23. stycznia 2010 o 12:06

Avatar

Niestety mam taki problem ze szczekającym psem sąsiada.Pies zaczyna poranne szczekanie o godzinie 7.00 i z przerwami szczeka do 15.30,tj.do momentu kiedy wracają z pracy właściciele.Rozmowa z właścicielami nie przyniosła efektu,pies dalej szczeka.Sama już nie wiem co mam robić,zwariuję w końcu od tego wycia.Dodam,że szczekanie jest wyjątkowo uciążliwe,bo odbywa się nie tylko w dni powszednie ale również w soboty lub niedziele jeśli właścicieli nie ma w domu.

3 | pies

3. września 2010 o 12:06

Avatar

O nie to jest straszne. Najlepiej to mieszkać na bezludnej wyspie 😉

4 | Ruffus

3. września 2010 o 15:17

Avatar

Straszne to jest ujadanie psa. Nie wspomnę już o wizytach straży miejskiej…

5 | Monika

18. listopada 2010 o 16:52

Avatar

My borykamy się również z uciążliwym psem,który wyje szczeka w dodatku nie wiem co ten pies robi czy skacze czy meble przewraca,albo w „kręgle” gra ale tego już sie nie da wytrzymać.
Mamy małe dziecko, a sąsiedzi mieszkają nad nami drewniane podłogi to można sobie wyobrazić jak to się niesie czasem mam wrażenie że ten pies jest za mną.
A co najgorsze tak jest calutki dzień a i bardzo często od 1 do 3 nad ranem,nie da się spać.
Są to młodzi ludzie których praktycznie w domu nie ma.
Przepraszam za to co napisze ale nie mam sił ale mam ochote otruć tego kundla.
Prosze o pomoc czy jest możliwość nakazu pozbycia się tak uciążliwego lokatora?

Formularz komentarza

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt