Elektryczny pastuch

        

Foteliki samochodowe

Bezpieczeństwo fotelików

Odnośnie przewożenia dziecka w foteliku samochodowym funkcjonuje w naszym kraju – ale jak pokazuje praktyka, nie tylko u nas – bardzo wiele stereotypów. Niestety, są one wciąż głęboko zakorzenione, a kultywowanie im może zakończyć się prawdziwą tragedią – śmiercią dziecka. Bezpieczny fotelik samochodowy to naprawdę konieczność! Do bardzo wielu osób nie docierają niestety żadne tłumaczenia i mądre słowa. W takiej sytuacji wszelakim instytucjom i stowarzyszeniom etc. propagującym bezpieczną jazdę nie pozostaje nic innego, jak sięgnięcie po zdecydowanie bardziej drastyczne formy przekazu – drastyczne, bo wizualne.
EXPERT
Mają one postać albo plakatów, albo krótkich filmików, które to w szczególności oddziałują na wyobraźnię. Nie unika się w nich bowiem naprawdę drastycznych, wręcz makabrycznych scen. Autorzy takich kampanii wierzą głęboko w to, że dadzą one ludziom bardzo wiele do myślenia i zaczną wozić dzieci autami tak, jak powinno się to robić – w odpowiednio dopasowanym i zamontowanym foteliku. Potrzebne są też ponadto odpowiednie regulacje prawne.

Odnośnie przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych obwiązują w naszym kraju odpowiednie przepisy. Mówiąc natomiast dokładniej, szukać ich należy w piątym rozdziale Kodeksu Drogowego. Jest tam bardzo dokładnie napisane, że w Polsce należy wozić w fotelikach dzieci, które liczą sobie mniej aniżeli dwanaście lat oraz mniej niż metr pięćdziesiąt wzrostu. Choć zawsze jeśli to możliwe, fotelik powinien być stosowany nawet dłużej. Przepisy te bardzo drobiazgowo wyszczególniają jak dziecko można wozić, a jak w żadnym wypadku nie powinno się tego robić. Za złamanie przepisów kierowca może otrzymać mandat wynoszący sto pięćdziesiąt złotych, dodatkowo także dostaje trzy karne punkty. Tyle tytułem teorii.

W praktyce wygląda to niestety inaczej, chociaż uczciwie przyznać trzeba, że na przestrzeni dwóch, trzech ostatnich lat wiele się pod tym względem zmieniło. Nie mniej jednak przepisy w tym zakresie są egzekwowane ciągle w niewystarczającym stopniu. Dzięki temu kierowcy czują się bezkarni i spora ich grupa wozi dzieci autami tak, jak chce, a potem nie mogą uwierzyć, jak mogło dojść do tragedii.

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt