Elektryczny pastuch

        

Tresura psa i obroża elektryczna

Tresura psa i elektryczna obroża

Tresura psa i elektryczna obroża

Trzeba pamiętać, że tresura psa w której zostanie użyta elektryczna obroża szkoleniowa może być prowadzona jeśli pies ma skończony 6 miesiąc.

Wcześniej trzeba go jednak nauczyć podstawowych komend takich jak siad, do nogi, waruj, do mnie, nie wolno itp.

Przed zakupem tego typu obroży należy sprawdzić stan zdrowia psa u weterynarza. Niektóre choroby psów wykluczają używanie elektronicznych obroży treningowych.

Typowa obroża elektryczna do tresury psa wymaga pilota wchodzącego w skład zestawu o zasięgu od kilkudziesięciu do nawet 1500 metrów. Pilot kontroluje działanie obroży i odpowiada za poszczególne jej funkcje. Umożliwia on wysyłanie komend do odbiornika obroży na odległość.

Markowe piloty obsługują niezależnie od 2 do nawet 6 obroży elektrycznych. Proste zestawy do tresury amatorskiej umożliwiają wydawanie komend na odległość do 400 – 500 metrów co w zupełności wystarcza jeśli nie pracujemy z psem w lesie lub trudnych warunkach terenowych. Większość elektrycznych obroży działa na zasadzie impulsu elektrostatycznego napinającego mięśnie psa.

Używając do tresury psów urządzenia jakim jest elektryczna obroża trzeba pamiętać, że są one narzędziem treningu, wspomagają wykonywanie komend i służą korekcie zachowań, a nie są sposobem wyłącznie karania psa. Tylko właściwe użycie obroży i dobrze poprowadzony etap szkolenia psa zapewnia właściwe efekty treningu. Prowadząc tresurę psa zawsze pamiętaj o nagradzaniu poprawnych zachowań.

Najważniejszą cechą obroży elektrycznej jest możliwość natychmiastowego reagowania na negatywne zachowanie się psa. Możemy działać dokładnie w momencie gdy pies zachowuje się niewłaściwie. Przykładowo: często spotykamy się z sytuacją kiedy pies prowadzony na smyczy nawet nie spojrzy na rowerzystę, który go mija. Kiedy jednak pies jest odpięty, a taka sama sytuacja przytrafi się w tych okolicznościach, pies zaczyna swoją pogoń za nieszczęśnikiem nie reagując na nasze komendy.

W takiej sytuacji użycie obroży elektrycznej jest jak najbardziej skuteczną formą treningu. Należy jednak pamiętać, że tresura psa z obrożą treningową powinna być prowadzona stopniowo. Początkowo na zamkniętym terenie, tak aby pies zrozumiał jej działanie i wiedział jak ma reagować.

Odpowiednio przeprowadzona tresura pozwoli na używanie obroży elektrycznej sporadycznie. W większości sytuacji, chociaż obroża elektryczna powinna być zabierana na spacer z psem, to jednak wystarczy tylko samo ostrzeganie dźwiękowe i komenda słowna, zaś impuls będzie wykorzystywany sporadycznie.

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt