Elektryczny pastuch

        

28 Lip, 2009

Tresura psa – obroża elektryczna dla psów

Zamieszczony przez: admin w: Tresura psa

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tresura psa w której używana jest elektryczna obroża może być prowadzona jeśli pies skończył 6 miesięcy, a jego stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń. Pies musi już znać i reagować na podstawowe komendy. Młodsze psy nie rozumieją jeszcze związków przyczynowo – skutkowych więc stosowanie tego typu obroży jest nie wskazane.

tresura-psa

Coraz bardziej popularna obroża elektryczna występuje często pod różnymi nazwami. Jest określana jako obroża elektroniczna, teletakt lub też obroża indukcyjna. Obroże tego typu służą do szkolenia i tresury psów. Jest to skuteczny sposób korekty niewłaściwych zachowań psa nawet na znaczną odległość.

Najbardziej popularne systemy to zestawy składające się z odbiornika noszonego przez psa i pilota, który przekazuje do obroży elektronicznej noszonej przez psa odpowiednie komendy. Niektóre obroże elektryczne, które zostały przez producentów wyposażone w system rozpoznawania ujadania i wycia umożliwiają również ograniczenie nadmiernie uciążliwego szczekania – tego typu obroże znane są jako obroże antyszczekowe.

W niektórych systemach, obroże elektroniczne służą również jako element systemu niewidoczne ogrodzenie – elektryczny pastuch dla psa. Współpracując z nadajnikiem systemu tego typu obroża chroni nas przed ucieczkami psa poza wyznaczony teren i stanowi jednocześnie skuteczną ochronę ogrodu przed niepożądanym pojawieniem się psa w chronionych strefach.

Elektryczna obroża dla psa dopuszczona do sprzedaży powinna posiadać przede wszystkim certyfikat CE. Warto zainwestować w produkty o uznanej renomie takich producentów jak: Dogtra, PAC, PetSafe, Innotek czy SportDOG lub Multivet. Tanie obroże elektroniczne z Chin, oferowane w Internecie w okazyjnych cenach często nie zostały w żaden sposób przetestowane i mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa Twojego psa.

Uzupełnieniem certyfikatu CE może być certyfikat ECMA potwierdzający najwyższą jakość produktu i parametry obroży elektrycznych zapewniające całkowicie bezpieczne jego wykorzystanie do tresury i szkolenia psa.


Brak odpowiedzi na "Tresura psa – obroża elektryczna dla psów"

Formularz komentarza

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt