Elektryczny pastuch

        

10 Wrz, 2010

Udane szkolenie psa z obrożą elektroniczną

Zamieszczony przez: Majka w: Spacer z psem|Szczekanie psów|Tresura psa

Problem z psem nie musi być powodem pozbycia się psa ! To zazwyczaj tylko pretekst, a warto wiedzieć, że dużą część problemów z psem można rozwiązać za pomocą obroży do korygowania złych zachowań. Oprócz systemów typu elektryczny pastuch typu niewidoczne ogrodzenie elektroniczne istnieją również systemy do korekty zachowania psów na odległość, odnajdowania zagubionych psów czy obroże przeciw szczekaniu ograniczające nocne hałasy.

Człowiek zajmuje się hodowlą i tresowaniem psów od najdawniejszych czasów. Odkąd tylko pamiętamy, zawsze w naszym otoczeniu znajdowały się te sympatyczne, przyjacielskie dla człowieka, czworonożne stworzenia. To nic dziwnego, gdyż pies stanowi jedno z nielicznych zwierząt, które łatwo można wychować i wytresować stosownie do roli, którą chce mu się powierzyć. Trzeba wiedzieć, że tresura psów to zadanie trudne, żmudne, odpowiedzialne i wymagające specjalistycznej wiedzy i … czasu oraz zaangażowania właściciela psa. W dzisiejszych czasach nie ma jednak dziedziny, w której każdy amator mógłby się wykazać. Często jest to zaleta uproszczonych zasad, wyczerpujących, łatwych w zrozumieniu poradników, a także – coraz częściej w dzisiejszych czasach – nowoczesnego sprzętu i zaawansowanych technologii.

Także tresura psów, pomimo licznych problemów i dyskusyjnych kwestii, poddała się nowym technologiom. W niedawnym czasie wielką popularność zyskały elektroniczne tresery, występujące w prostej postaci obroży elektrycznej i pilota. Treser, w tym wypadku każdy amator i właściciel psa, może w prosty sposób wpływać na zachowanie pupila, uruchamiając w obroży impulsy elektrostatyczne, które w prosty sposób stanowią szybką metodę „porozumiewania się” ze zwierzęciem.

Nie trzeba już do psa krzyczeć, ani stosować anachronicznych metod. Tresowanie psów, nawet przy pomocy nowoczesnych urządzeń, to zadanie niezmiernie trudne i bardzo odpowiedzialne. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że psy wymagają przy użyciu takiego systemu jeszcze większej uwagi. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby tresowanie psa przez zawodowca i fachowca przy jednoczesnym użyciu nowoczesnych, wydajnych metod, w tym przy korzystaniu z elektronicznych obroży. To zadanie wciąż wymagające i trzeba w nie włożyć dużo wysiłku. Psy również potrafią sprawiać dużo kłopotu, zwłaszcza w momencie, kiedy wydaje nam się, że elektronika zrobi wszystko za nas. Tak dobrze nie jest – musimy wciąż polegać głównie na tradycyjnym mechanizmie „pana i psa”. Musimy zbudować nić zaufania pomiędzy nami i naszym psem i doprowadzić do momentu, w którym ten nam kompletnie zaufa.

Tak samo my musimy dać odczuć psu, że jesteśmy do niego pozytywnie nastawieni i wierzymy, że mu się uda. Dobre relacje z psem są zawsze podstawą sukcesu. Nauka psa nie może opierać się na prymitywnych odruchach, często opierających się na fundamencie strachu i nieufności. Musimy dawać z siebie wszystko, tak samo, jak pies. Nasze działania powinny przyjmować postać obopólnego ćwiczenia, a nie tylko wysiłków naszego czworonoga. Dobrym podejściem jest stosowanie ćwiczeń treningowych pod postacią zabawy, także przy użyciu elektrycznej obroży, która – trzeba to przyznać – przyśpiesza rozpoznawanie odpowiednich zachowań u zwierząt i pomaga w szybszym nauczeniu ich określonych czynności i postaw. Ale i tak najważniejsza jest zabawa i chęć do tej zabawy. Nie tylko u nas, ale przede wszystkim u psa.

Tego typu rozwiązania elektroniczne pomagają nie tylko w szkoleniu psów. Często wykonują za właścicieli takie zadania jak: ochrona ogrodu, ograniczenie nadmiernego szczekania psa czy też pomagają kontrolować psa na odległość. Odpowiednio poprowadzona tresura z pomocą elektrycznych pastuchów i obroży do tresury pomaga coraz częściej uzyskać efekty niedostępne przy innych metodach tresury. Dzięki pomocy tego typu urządzeń trudne psy nie muszą trafić do schronisk wobec bezsilności ich właścicieli, a nakład pracy niezbędny do uzyskania efektu i eliminacji złych zachowań został ograniczony do minimum. Przed zakupem warto jednak sprawdzić czy dany produkt posiada certyfikat ECMA potwierdzający jego bezpieczeństwo dla szkolonego psa. Należy również dobrać odpowiedni model obroży elektronicznej do danej sytuacji: obroże elektroniczne chroniące ogród, obroże do tresury, obroże antyszczekowe czy też obroże GPS do odnajdowania psa w terenie.

W przypadku psów agresywnych szkolenie psów z elektroniką powinno natomiast być prowadzone pod okiem doświadczonego tresera.


Brak odpowiedzi na "Udane szkolenie psa z obrożą elektroniczną"

Formularz komentarza

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt