Elektryczny pastuch

        

22 Sie, 2010

Zastosowanie elektrycznego pastucha

Zamieszczony przez: Majka w: Pies w ogrodzie

Zainwestowanie w niewidoczne ogrodzenie – czyli specjalny niewidzialny elektryczny pastuch – to w przypadku osób posiadających jednocześnie ogród oraz psa bardzo mądra decyzja. Takie niewidoczne ogrodzenia posiadają bowiem bardzo wiele zalet, chociaż w praktyce sporo osób w ogóle o tego rodzaju rzeczach nie słyszało. Tradycyjny elektryczny pastuch kojarzy się bowiem znakomitej większości osób z siatka pod wysokim napięciem. Tymczasem niewidoczne ogrodzenia posiadają wiele plusów – między innymi nie psują estetyki działki, przecież ich nie widać, przewód układa się pod ziemią i nie ma potrzeby ustawiania żadnych siatek. Ile pracy trzeba włożyć w to, aby była ona zadbana i prezentowała się atrakcyjnie, wie każdy, kto taki kawałek ziemi przy domu posiada.

Trzeba jednak pamiętać, że tego typu niewidoczne ogrodzenie o którym piszemy na naszej stronie poza tym, że chroni ogród przed psem (a raczej wybrane miejsca w ogrodzie) jak również minimalizuje ryzyko ucieczki psa poza wyznaczony teren musi być również dla niego BEZPIECZNE. Dlatego szukając tego typu rozwiązań należy pytać sprzedawcę czy dany system ogrodzenia posiada certyfikat ECMA, który posiadają produkty takich marek jak na przykład PetSafe, Dogtra, Innotek, Num’axes, EasyPet czy SportDOG. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie psa kosztem pięknego ogrodu !

Wychodząc z założenia, że równie ważne jest posiadanie pięknego ogrodu i szczęśliwego psa zwykle jednak bardzo ciężko jest znaleźć kompromis pomiędzy pięknym ogrodem i zadowolonym psem. Bardzo często właściciele tych czworonogów ustawiają w ogrodach tradycyjne, metalowe siatki mające na celu zabezpieczenie określonych miejsc przed niechcianymi wizytami swego pupila. Takie rozwiązanie jednak na dłuższą metę całkowicie się nie sprawdza. Po pierwsze – wygląda po prostu brzydko. Po drugie – wcześniej czy później pies wpadnie na pomysł, jak sobie z nim poradzić i w rezultacie końcowy efekt pozostanie bez jakichkolwiek zmian, co oczywiście oznacza powrót do punktu wyjścia. Tymczasem jeżeli w grę wchodzi wyżej wspominany elektryczny pastuch dla psa, jeden i drugi problem znika. Taki pastuch jest niewidoczny. Przewody układa się pod ziemią. Nad jej powierzchnią nie ma żadnej nieestetycznej siatki. Przewody są bardzo elastyczne, więc możliwości w zakresie ich układania są spore, a raczej nieograniczone :).

To bardzo prosty sposób na wyznaczenie w ogrodzie stref dla psa niedostępnych. Zwierzę zaś nie będzie umiało walczyć z czymś, czego nie widzi. Otrzyma najpierw stosowne ostrzeżenie dźwiękowe, a jeśli to nie pomoże i pies pójdzie dalej tam, gdzie iść nie powinien, wówczas dźwięk zamieni się w elektryczny impuls. Impuls ten oczywiście krzywdy zwierzęciu nie wyrządzi, aczkolwiek przyjemny dla niego nie będzie. Mniej więcej w przeciągu tygodnia pies będzie już wiedział, gdzie wolno mu w ogrodzie przebywać, a gdzie niekoniecznie. Tym samym skończy się naprawdę wiele problemów i mnóstwo towarzyszących temu nerwów. Właściciel nie będzie krzyczał na psa, więc i zwierzę przestanie obchodzić go szerokim łukiem.

Co warte podkreślenia tresura psów do pracy w takim systemie nie wymaga jakiegoś nadludzkiego wysiłku. Generalnie większość psów już po tygodniu w którym poświęcimy im po 20 minut dziennie wie jak się zachować i ich zachowanie w ogrodzie zmienia się na dobre: psy przestają uciekać poza ogrodzenie, nie niszczą już rabat kwiatowych i przestają kopać doły w najmniej do tego wyznaczonych miejscach. Wiele osób po zastosowaniu elektrycznego pastucha obsługującego obroże elektryczne dla psów w końcu ujrzało prawdziwe piękno swojego ogrodu, który do tej pory był demolowany przez psy. A więc można … Można pogodzić i wolność psa (ograniczoną jedynie wybranymi przez nas miejscami gdzie pies nie jest mile widzianym gościem) i piękny ogród w którym wartościowe dla nas miejsca są omijane przez psy z dokładnością nawet kilkunastu centymetrów 🙂 Kojec dla psa jest w tej sytuacji zbędny – nie trzeba już dłużej ograniczać swobody psów do kilku metrów betonowanej i ogrodzonej powierzchni co pozytywnie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie !

Poszukując odpowiedniego pastucha niewidocznego dla Twojego psa staraj się wybierać tylko sprawdzone produkty uznanych producentów, z których wielu produkuje tego typu urządzenia w oparciu o wytyczne organizacji ECMA, której logo umieszczamy obok. Warto sprawdzić czy dany produkt posiada ten certyfikat żeby zapewnić sobie spokój tak o piękno ogrodu jak i o bezpieczeństwo psa używającego systemu.

Poniżej zamieściliśmy również krótki film obrazujący jak proste jest szkolenie psa do pracy w tego typu ogrodzeniu przygotowany przez markę PetSafe która od lat oferuje jedne z najlepszych tego typu ogrodzeń, które w specjalnych odmianach są przeznaczone dla psów ras małych, średnich lub dużych, a nawet dla … kotów. Co ciekawe jeśli kupisz system tej marki możesz w późniejszym czasie dokupić dodatkową ilość elektronicznych obroży dla kolejnych zwierząt które współpracują z centralką systemu.  W markowych ogrodzeniach z certyfikatem ECMA może pracować dowolnie duża ilość dodatkowych obroży dla kolejnych psów.


Brak odpowiedzi na "Zastosowanie elektrycznego pastucha"

Formularz komentarza

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Elektryczne pastuchy

dogtra,tresura psa, obroża elektryczna, tresura

petsafe, obroża elektryczna, elektryczny pastuch, tresura psa

innotek, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

sportdog, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

pac, elektryczne obroże, elektryczny pastuch, obroża antyszczekowa

niewidzialne ogrodzenie, elektryczna obroża, elektryczny pastuch, kojec dla psa

Elektryczny pastuch

Pies w ogrodzie ? Problem z psem ? Zobacz czym jest elektryczny pastuch dla psa. Elektroniczny kojec dla psa nie ogranicza swobody psom, a skutecznie zabezpiecza ogrody przed psem i kotem. To szybka i skuteczna tresura Twojego psa w domu, w ogrodzie, na wczasach i na spacerze z psem. Elektryczna obroża dla psa to skuteczna i szybka metoda, a tresura psa przynosi doskonałe rezultaty. Sprawdź jak stosowane są elektryczne obroże dla psów.

Kontakt